Kullanıcı Paneli

Sıkça Sorulan Sorular

Drinkwell Platinum Adaptörü Dokunulmayacak Kadar Sıcak. Ne Yapmam Gerekiyor?

Adaptörü fişten çıkarınız ve regülatöre(surge protector) takıp deneyiniz. Eğer eski bir evde oturuyorsanız elektrik Su Pınarı'nıza yeterli miktarda gitmiyor olabilir. Bu gibi durumlarda regülatör (surge protector) kullanmanız gerekebilir. Daha fazla bilgi almak için lütfen (0212) 526 20 77 veya (0530) 928 36 50 numaraları arayınız. Drinkwell Su Pınarı'nın bütün modelleri ve motorları United States Underwriters Laboratories Güvenlik Testi'nden geçmiş bulunmaktadır. Su Pınarlarımızın hepsi her açıdan UL( Underwriters Laboratories) Standartlarına layık görüldüğü için ödüllendirilerek, her ürünümüz UL Markasını taşımaktadır.

Drinkwell Platinum Su Pınarının fitresi Drinkwell Klasik ve Big-Dog(Büyük köpekler için) Su Pınarları ile uyumlu mu veya Drinkwell Klasik'in filtresi Platinum Su Pınarı ile uyumlu mu?

Her iki ürününde filtresi standart boyutta ve formda olduğu için tüm Drinkwell Su Pınarlarında kullanılabilir. Fark sadece filtreleme şeklidir. Drinkwell Klasik Su Pınarı Filtresi suyu temiz ve taze tutmak için dizayn edilmiştir ve Drinkwell 360 hariç tüm modellerde kullanılır. Her filtre 2 ayrı bölümden oluşmaktadır, birincisi özellikle kıl, döküntü ve kırıntıları yakalamak için dizayn edilmiştir, ikincisi ise kömür içerir ve suyun içerisindeki kötü tadları ve kokuyu giderip taze tutarak daha fazla içilmesini sağlar. İki bölüm arasında granüle edilmiş kömür sayesinde filtrenin gücü daha da artırılmıştır. Filtre mutlaka 4 haftada bir değiştirilmelidir.

Yeni Drinkwell Premium Filtre 6 bölümden oluşur. Filtrenin ömrünün uzun olması ve suyun iyi filtrelenmesi için her bölüme eşit miktarda kömür dağıtılmıştır. Her bölüme daha iyi filtreleme yapılması için daha fazla kömür konulmuştur. Bu filtre Drinkwell Su Pınarı modellerinin çoğunda çalışır ve suyun daha taze kalması için her 4 haftada bir değiştirilmesi gerekir.Bu filtre Drinkwell Su Pınarı modellerinin çoğunda çalışır.

Drinkwell su motoru suyu düzgün pompalamıyorsa veya çalışırken durursa ne yapmam gerekiyor?
  • - Periyodik olarak gerekli olan temizliğin yapılmaması, dostlarımızın tüyleri ve ayaklarındaki kırıntı ve atıklar motorda tıkanıklığa sebep olabilir. Su Pınarının motorunun randımanlı çalışmasını sağlamak için her iki haftada bir temizlemek gerekir. Drinkwell Kullanım Kılavuzundaki motor temizleme talimatlarını lütfen dikkatle uygulayınız.
  • - Kullandığımız suyun cinsi motoru ve çalışmasını etkileyebilir. Sert su motor kovuğunda kireç tortusu oluşmasına bu da döndürme pervanesinde tıkanıklığa sebep olur. Eğer motorun kovuğunda kireç birikmesi varsa, sade sirkeyi motorun kovuğuna iyice her tarafına gelecek şekilde koyun ve 15 dakika bekleyin. Aynı süre içerisinde başka bir kabın içerisinde pervaneyi sade sirkenin içerisinde bekletin.
  • - Mutlaka elektrik kordonunu kontrol edin yıpranmamış veya açıkta kalan kısmı evdeki dostunuz tarafından çiğnenmemiş olmalı. Eğer dostunuz elektrik kordonunu çiğniyor ise yakındaki bir nalburdan koruyucu kablo borusu alınız.
  • - Motorun ömrü 3 ila 4 yıl arasıdır. Bu süre zarfında motor sürekli kullanıldı ise artık eskimiştir ve yenisiyle değiştirmeniz gerekmektedir. "Yedek Parça Sipariş" bölümünde nasıl sipariş verebileceğiniz gösterilmiştir.
  • - Su Pınarı sadece ev içerisinde veya kapalı bir yerde kullanılmalıdır.Dışarıda kullanılması halinde motora zarar verir ve bu sebep'den dolayı motoru değiştirmek gerekir. SU PINARININ PARÇALARI VE MOTORU UL TARAFINDAN DIŞARIDA KULLANILMAYA ONAYLI DEĞİLDİR.
  • - Evinizin yaşı veya oturduğunuz bölge itibariyle elektriğe bağlı değişiklikler nedeniyle Su Pınarını değişik bir prize veya regülatöre (surge protector) bağlamanız gerekebilir.
  • - Su Pınarınızı eğer çalışmadıysa fişini prizden çekiniz ve aynı prize tekrar takınız.
  • - Yeni motorların bazıları ve eski motorların birçoğu kullanıma başlamadan önce bir hazırlık dönemi geçirirler. Motorunuza çalışmaya başlaması için beş dakika bir süre tanıyın(su kabı ve filtre haznesi dahil olmak üzere su pınarınızın her tarafına su koyunuz). Eğer beş dakika içerisinde su akımı başlamadıysa, Su Pınarınızın fişini lütfen prizden çıkarınız ve tekrar takınız.
  • - Eğer motoru susuz çalıştırdıysanız, bozulmasına sebep olabilir ve motoru değiştirmeniz gerekebilir.

Motorun Aniden Sesi Yükselirse Ne Yapmalıyım?

Motordan hafif bir ses gelmesi normaldir ama bu ses dikkat çekecek kadar yüksek olmamalıdır. Önce aleti fişten çekip sonra tekrar takınız. Bu genellikle probleminizi çözer. Eğer ses devam ederse fişi çekin, motoru yerinden çıkarıp önündeki filtredeki saç,kıl ve pisliği temizleyin aynı şekilde su ayar bölümünün etrafını da yapışan pislikleri temizleyin. Motor temizleme bölümünü okumayı unutmayın. Eğer makinede sert soda kireç birikmişse filtreyi yerinden çıkarıp su yerine beyaz sirke ile makineyi çalıştırarak kireci temizleyin. Daha sonra durulamayı unutmayın.Büyük Köpek Su Pınarında eğer su ayar bölümü gevşemişse ses yapabilir. Elinizle bastırarak gevşekliği giderin. Eğer bu bölüm tamamen yerinden çıktıysa tekrar yerine takmanız gerekir. Her hafta tüm makinenizi temizlemeye özen gösteriniz. Motorlar iyi bir bakımla 3-4 sene çok düzgün çalışır.

Az Su Akışı Varsa ve Sesli Çalışıyorsa.

1. Su Pınarının tamamen dolu olduğundan emin olun.
2. Fişi takıp çıkarın bu akış yönünü değiştirerek çoğu zaman sorunu çözer.
3. Temizledikten sonra kulak pamuğuna bir parça zeytinyağı koyup motorun içindeki metal parçaya sürerek daha rahat hareket etmesini sağlayabilirsiniz.
4. Ev içi kullanım için uygundur asla dışarıda kullanmayınız.

Makine niçin gargara yapar gibi sesler çıkarıyor ?

Gargara gibi sesler makinede az su olduğunun göstergesidir. Hemen su ekleyin.Suyun hiçbir zaman su seviyesi ayarlama bölümünün altına inmesine veya su seviyesi belirleme çizgisinin altına inmesine izin vermeyin. Bu motoru yakabilir.

Filtreyi Ne Kadar Zamanda Bir Değiştirmeliyim ?

Filtreyi her ay değiştirmeniz suyun kalitesi açısından önemlidir. Filtrenin siyah tarafının Su Pınarının ön tarafına baktığından emin olun. Su Pınarını birden fazla hayvan paylaşıyorsa, çok salya akıtan dostlarınız varsa filtreyi daha sık değiştirmeniz gerekebilir.

Su Pınarı Akıtıyor Ne Yapmalıyım?

Önce fişi çekin suyu boşaltın, motoru yerinden çıkartın. Siyah lastiğin motorun boyun kısmında olduğundan emin olun. Motoru tekrar yerine sağlamca yerleştirin. Hala su akıtırsa, tabanı ve kenarları ince çatlaklar varmı diye kontrol edin. Sorunu çözemiyorsanız 0212 526 2077 telefonu arayın ve motorun altında yazan ismi yetkililere söyleyin(Askoll veya Resun)

Drinkwell Platinum Niye Fazla Su Akıtıyor ?

Reservuardan hazneye su eşitlenerek boşalmıyordur. Reservuara hava giriyorsa su fazla akar, reservuarda çatlak var demektir.

Yedek Parçaları Nasıl Temin Edebilirim.

Websitemizden www.drinkwell.com.tr sipariş verebilirsiniz. info@drinkwell.com.tr adresimize mail atarak bize ulaşabilirsiniz veya 0212 526 2077 nolu telefondan bizi arayabilirsiniz.