Kullanıcı Paneli

Drinkwell Evcil Hayvan Su Pınarının Hikayesi.

1994 yılında Veteriner Dr. Mary V. Burns kedisi "Buckwheat"in bazı davranışları yüzünden hayli sıkılıyordu. "Buckwheat" sadece musluktan su içiyordu ve bütün gününü mutfak tezgahının üstünde birinin gelip musluğu açmasını beklemekle geçiriyordu. Yiyecekleri koyduğu ve yemek hazırladığı mutfak tezgahının üzerinde kedi tüyleri havada uçuşuyordu. Dr. Burns sürekli "Buckwheat"in musluktan su içme isteğini karşılamak için musluk açıp kapamaktan yorulmuştu. Sorunlardan biri de evdekilerin açık unuttuğu musluk yüzünden gelen yüklü su faturalarıydı. Ama bir kedi sahibi olarak ne yapabilirdi ki ? Dr. Burns veteriner olduğundan, kafi miktarda içilen suyun böbrek sağlığı ve idrar yollarının muntazam çalışması açısından ne kadar önemli olduğunun farkındaydı. Yeterli miktarda su içmeyen kedilerin idrarı yoğunlaşır ve bunun sonucunda da mesanede kristal yani kum oluşumu sıklaşır. Bunun sonucu ise idrar yollarının tıkanmasına ve ölümcül tehlikesi olan Kedi İdrar Yolları Sendromuna (the infamous and potentially fatal Feline Urinary Syndrome) kadar gidebilir. Bu nedenle "Buckwheat" in akan sudan içmesini engellemek iyi bir çözüm değildi.


Ve BÜYÜK BULUŞ! Dr. Burns "Buckwheat"in mutfak musluğundan olmayan bir akarsu kaynağına ihtiyacı olduğuna karar verdi ve akan su sihirli bir şekilde "Buckwheat" in su kabında olacaktı. Evde yapılan bu ilk prototip numuneyle "Drinkwell® Su Pınarı" doğmuş oldu.


Yıllar önce evde yapılan ilk prototip'den beri , Drinkwell® Su Pınarı tüm ülkede kedi sahipleri arasında büyük bir başarı yakaladı. Binlerce kedinin de aynı davranışları gösterdiğini ve kedi sahiplerinin mutfak ve banyo musluğundan su içmek için can atan kedilerinin bu davranışlarına karşı ne yapacaklarını bilemedikleri ortaya çıktı. Drinkwell® Su Pınarının kedilerin sağlığına kattıklarını göz önünde bulundurursanız , bu problem önleyici ve çözücü ürünün almış olduğu;- "Cat Fancy's Best New Cat Product" ödülü ve
- "Satisfying a Critical Pet Need" başarısı sürpriz olmaz.

Yıllar boyu ürünün başarısı ve inanılmaz satışları ile Drinkwell® Su Pınarı yeniden dizayn edilmiş, ürüne pek çok yeni fonksiyon eklenmiştir. Bu eklemeler sonrasında ürünlerin su kapasiteleri artmış , su akışının ayarlanması için ayar düğmesi konmuş ve ürünün arkasına eklenen ve otomatik olarak suyu dolduran ek su tankıyla daha uzun süreli kullanım sağlanmıştır. Drinkwell® Su Pınarı Veteriner Kliniklerinde , PetShoplarda ve Internet satış sitelerinde başarıyla satılmaktadır.