Kullanıcı Paneli

Hayvanlar Neden Akan Suyu Severler ?

Tabiatta, akan su durağan suya göre daha tazedir. Sürekli hareket etmesi suyun yüzey tansiyonunu ortadan kaldırır ve havadaki oksijeni suya çeker. Buna havalandırma denir ve suyun içilebilmesini cazip kılar. Belkide evdeki dostlarımız akan suyu içgüdüsel olarak bu nedenle tercih etmektedir.


DRINKWELL® SU PINARI suyu devamlı filtre ederek ve havalandırarak kapta duran sudan daha taze tutar. Drinkwell dostlarımızın akan sudan içme arzularını tatmin ettiği gibi onların tezgah üzerinde damlayan musluk aramalarına da engel olur.


Tezgahlara atlayıp musluklardan su içmeye çalışmayan kediler bile su pınarı ile daha çok su içecektir. Bu niçin bu kadar önemli ? Drinkwell'in yaratıcısı birçok kedinin içmesi gerektiği kadar su içmediğini biliyordu. Yeterince su içmeyen kedilerin idrarları yoğunlaşır ve idrar yolları hastalığına kolayca yakalanırlar. Böbrek veya idrar yolu hastalığı olan kedilerde suyun çok önemi vardır çünkü su böbreklerin daha randımanlı çalışmasını sağlar ve aynı zamanda kristalleşmenin ve tıkanmanın önüne geçer.


DRINKWELL® SU PINARI veterinerler tarafından dizayn edilmiş ve idrar yolları uzmanı veterinerler tarafından tavsiye edilmektedir. Sağlıklı bir kedinin ihtiyacı olan yeterli miktardaki suyu içmesini özendirdiği gibi böbrek ve idrar yolları hastalıklarının da önlenmesinde yarar sağlar. Ve tabi ki tezgaha atlayıp damlayan musluk aramaktan vazgeçirir.